Az alapítványról

AZ ALAPÍTVÁNYRÓL
MISSZIÓS NYILATKOZAT

Az Alapítványt a DOTE Gyermekklinikájának orvosai és szakdolgozói létesítették 1992-ben. „Az alapítvány célkitűzése:
- a Gyermekklinika fekvő- és járóbetegeinek magas szintű betegellátása,
- a diagnosztikus és terápiás gyógyítás feltételeinek minőségi javítása,
- az orvosmedikai, labortechnikai eszközök bővítése,
- az adattárolás korszerű, számítógépes feltételeinek továbbfejlesztése,
- a klinikán a betegellátással kapcsolatos tudományos kutatómunka feltételeinek javítása.
Az alapítvány a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvény 26. §-ában nevesített közhasznú tevékenységek közül az alábbiakat támogatja:
- egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-, egészségügyi rehabilitációs tevé-kenység,
- tudományos tevékenység, kutatás”

Az elmúlt évek során voltak, s vannak olyan önzetlen magánemberek és cégek, akik adományaikkal segítették és a mai napig segítik klinikánkat, megértve azt a nehéz gazdasági helyzetet, amelyben az egészségügy, s különösen a gyermekellátás mind a mai napig van. Különböző pályázatok elnyerésével, támogatóink adományaiból, és a személyi jövedelemadók 1%-ából sikerül a klinika műszerparkját korszerűsíteni, valamint betegeink részére biztosítani a megfelelő komfortot.
Az 1924-ben átadott klinika nyugati épületszárnya 2005-ben saját erőből került átalakításra, illetve bővítésre, ahol a járóbeteg szakrendelések, a fekvőbeteg pulmonológiai osztály, a tetőtérben pedig orvosi szobák lettek kialakítva. A kórtermek és szakrendelők berendezéseit az alapítványra befolyt összegekből tudtuk biztosítani, és vállalkozók adományából ekkor létesült az intézetben Kápolna is.

Elnyert Európai Uniós pályázatok keretében nagy beruházás történt egyetemünkön 2009-2011 közötti években. Ennek során a klinika keleti szárnya is megújult, és korszerű körülmények teremtődtek az gyermek- és koraszülött intenzív, a csecsemőosztály és a sürgősségi ellátás számára, amikor is 2011. októberétől már kényelmes, európai szintű ellátásban részesülhetnek itt kis betegeink.

A kubatúra bővítése után a klinika műszerezettsége került előtérbe: elsősorban az intenzív osztály fejlesztése vált szükségessé, vásároltunk intenzíves ágyakat és ágymérleget, USCOM hemodynamic monitort UH vizsgálófejjel, transzkután monitort, infúziós pumpákat, légzést támogató párásító műszert, video laryngoscopot, a neurológiai vizsgálathoz EEG készüléket a hozzá tartozó archiváló szoftvert, pulmonológiai ellátáshoz oszcillométert és spirométert, inhalátor készülékeket, pulseoximetereket.

Mindez nem valósulhatna meg kiemelt támogatóink nélkül, akik nevét köszönetünk szerény jeleként a Gyermekgyógyászati Klinika előterében lévő „Szeretet Fája” levelein helyezzük el.